30 Ekim 2015 Cuma

HGS Ye Para Yükleme PTT

Otoban geçişlerinde büyük kolaylık sağlamak amacıyla birçok gelişmeler yaşanmıştır. Özellikle ilk zamanlar ilkel bir şekilde elden ödeme yapılması şekliyle otoban kullanımına izin veren sistemden çıkılmış ve bu sistem yavaş yavaş otomatiğe bağlanmıştır. Günümüzde HGS ler aracılığıyla çok hızlı bir şekilde para ödeme imkânı veren sistemler kurulmuş olsa da önceleri bu konuda birçok sıkıntı yaşanmaktaydı. Özellikle sıra oluşmasını önlemek amacıyla ve gişede çalışan personelin de ayrı bir kaynak ve zaman kaybı olması sebebiyle gişelerdeki insan gücü ihtiyacı sıfıra indirilmiştir. HGS ye para yükleme PTT aracılığıyla yapılır ve HGS kartlarınızın otoban gişelerinde bulunan kızıl okuma sistemi sayesinde okunmasıyla ücret sizin HGS kartınızdan tahsil edilir. 

Bu şekilde hızlı bir şekilde geçiş imkânı veren sistem sayesinde otoban kullanımları son derece kolay bir hale gelmiştir. Otobanların geliştirilmesi ve otobanlarda zaman kaybını en aza indirerek kaynak israfını önlemek amacıyla tamamıyla makineleşme sistemine geçilmiş bulunulmaktadır. Ancak HGS bakiyelerini yükleme noktasında henüz istenen performans sağlanmamıştır. Bu sebeple HGS ödemeleriniz için PTT şubelerinden yararlanmak durumundasınız. Bunun haricinde birçok banka sizlere kolaylık sağlamakta ve HGS yükleme işlemlerinizi daha kolay bir hale getirmektedir. 

Bu sebeple çalışmış olduğunuz bankadan HGS yüklemeleriyle ilgili bilgileri alabilirsiniz. Ancak banka müşterisi değilseniz, HGS ye para yükleme PTT kanalıyla da yapılmaktadır. Bu sebeple para yükleme işlemlerinizi PTT gişeleri aracılığıyla da gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir PTT gişesine gitmek suretiyle HGS nize para yüklemek istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır. Yetkili personel sizden plaka numaranızı isteyecek ve HGS kartınıza ne kadar para yüklemek isterseniz, o kadar para yükleme işlemini başarıyla gerçekleştirerek size gerekli ödeme belgelerini verecektir. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder