30 Ekim 2015 Cuma

PTT HGS Bakiye Sorgulama Telefon

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ile hedeflenen, köprü ya da otoyollarda dur-kalk yapma ya da trafik sıkışıklığı yaşama gibi sorunlara son vermek. Gerçekten de HGS sistemi devreye girdiğinden beri ücretli köprü ya da otoyollardan sıkıntı yaşamadan faydalanmak mümkün oluyor. Sistemin yürümesini kolaylaştıran en önemli kurum ise HGS kartlarının satışı ve bakiye yüklemesi gibi işlemlerin organizasyonunda büyük rol oynayan PTT. 

Tabi kullanıcıların da HGS etiketinde yeterli bakiye bulunduğundan emin olmaları gerekiyor. Yetersiz bakiyeniz varsa köprü ya da otoyoldan geçebiliyorsunuz ama ileride ceza ile karşılaşmanız mümkün. PTT HGS bakiye sorgulama telefon yoluyla yapılabildiğinden, kullanıcıların cezalı duruma düşmeyi engellemesini sağlıyor. PTT’nin 444 17 88 numaralı çağrı merkezi telefonunu arayarak HGS bakiyenizi öğrenmeniz mümkün. Bu numarayı aradığınızda size sunulan seçenekler arasından HGS işlemleri kısmını seçer ve gerekli tuşlamayı yaparsanız HGS bakiyenizi öğrenebildiğiniz servisine bağlanıyorsunuz. Tabi aslında uygulamadan doğru bir şekilde faydalandığınız takdirde HGS bakiyesi için endişe etmeniz gerekmiyor. 

Anlaşmalı bankalar ya da PTT’den temin ettiğiniz HGS kartı için otomatik yükleme talimatı verebiliyorsunuz. Verdiğiniz talimat ile ayın belli bir gününde HGS bakiye yüklemeniz yapılıyor. Yine kartınızda belli bir miktarın altında bakiye kaldığı zaman da kullandığınız hesap ya da kredi kartından HGS kartınıza bakiye yüklemesi yapılıyor. Böylece HGS etiketinde yetersiz bakiye olması ya da cezalı duruma düşmek gibi konular hakkında endişe etmeniz gerekmiyor. Tabi yine de hesabınızda yeterli para olmaması gibi durumlarda HGS kartınıza yüklenmesi gereken bakiye yüklenmemiş olabilir. Bunun gibi durumlarda PTT HGS bakiye sorgulama telefon yoluyla olarak ifade edilen hizmeti kullanarak bakiyeniz hakkında bilgi alabilirsiniz. Bunun için 444 17 88 numaralı telefonu aramanız ve talimatları takip etmeniz yeterli.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder